نهمین دوره مجلس دانش آموزی

مراسم افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان مربوطه صبح امروز در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم بطحایی وزیر آموزش و پرورش پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور را قرائت کرد.
متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
برگزاری نهمین دوره مجلس دانش آموزی را صمیمانه تبریک می‌گویم و برای همه شرکت کنندگان و دست اندرکاران سخت کوش آن آرزوی توفیق دارم.
امروز ملت ایران با وجود جوانان توانمند و استعدادهای درخشان به افق‌های دور دست می‌نگرد و قله‌های رفیع علم و دانش و توسعه را هدف گرفته است. برای چنین جوانانی هیچ هدفی دور از دسترس نیست و جامعه‌ای که چنین جوانانی دارد، هیچ گاه و در هیچ زمینه‌ای، با بن بست مواجهه نخواهد شد. هدف اصلی مجلس دانش آموزی محیا نمودن جوانان برگزیده برای مدیریت کشور و پذیرش مسئولیت‌های سنگین اجتماعی در آینده است و این مجلس به عنوان نماینده میلیون‌ها دانش آموز می‌تواند آغاز یک حرکت بزرگ برای انسجام بخشی جامعه باشد.

مجلس دانش آموزی محلی است برای آموزش نقدپذیری، پرسشگری و حقوق شهروندی و نهادی مؤثر برای بالا بردن فهم و تمرین مردم سالاری در جامعه است.
فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما و نوید دهندگان آینده روشن کشور توصیه می‌کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پرافتخار باشد.
اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد، جایگاه کشور در صحنه بین‌المللی را روز به روز رفیع‌تر خواهیم ساخت. موفق باشید.
حسن روحانی
در ادامه دانش آموزان در راستاي دستيابي به كرسي هاي هيات رئيسه به رقابت با يكديگر پرداختند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *